Już dziś o godz. 19:05 premiera słuchowiska "Nad Świtezi tonią"
Fot. Archiwum

Znane i mniej znane ballady Adama Mickiewicza, a także fragmenty "Pana Tadeusza" składają się na najnowsze słuchowisko Polskiego Radia Rzeszów pt. "Nad Świtezi tonią". Jego premiera już dziś o godz. 19:05. Oczywiście na naszej antenie.

Słuchowisko wyreżyserował Andrzej Zajdel. Zagrali w nim rzeszowscy aktorzy: Krysią w balladzie "Rybka" jest Dagny Mikoś, Małgorzata Pruchnik-Chołka wystąpiła w "Świtezi", a Magdalena Kozikowska-Pieńko oraz Mateusz Marczydło w "Świteziance". Jak podkreślają aktorzy, udział w słuchowiskach radiowych jest dla nich dużym wyzwaniem. Do dyspozycji mają wyłącznie głos i to on powinien wprowadzić słuchaczy w kreowany świat.

W postać Adama Mickiewicza oraz narratora wcielił się Przemysław Tejkowski, prezes Polskiego Radia Rzeszów. Jego zdaniem, tego typu przedsięwzięcia są szansą na pozyskanie nowych słuchaczy. Wiele osób, szczególnie młodych, poszukuje w internecie podcastów. Chodzi o to aby, słuchać wybranych produkcji w najbardziej dogodnym dla siebie czasie.

W słuchowisku "Nad Świtezi tonią" pojawiają się również dziennikarze naszej rozgłośni Roman Adamski i Janusz Majka. Muzykę wybrała Elżbieta Lewicka, akustycznie zrealizował je Jerzy Dziobak.

Z aktorami grającymi w słuchowisku "Nad Świtezi tonią" Dagny Mikoś, Małgorzatą Pruchnik-Chołką, Magdaleną Kozikowską-Pieńko oraz Mateuszem Marczydło rozmawiała Bernadeta Szczypta

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj