Wicemarszałek Sejmu z wizytą na Podkarpaciu
Fot. Szymon Taranda

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła Podkarpacie. Kandydatka Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta RP spotkała się z mieszkańcami Krosna, Sanoka i Ustrzyk Dolnych. Podczas spotkania mówiła m.in. o zadaniach i roli prezydenta. Jej zadaniem prezydent powinien spowodować wzrost zaufania dla władzy i to że można zmieniać rzeczywistość. 

Odniosła się m.in. do sytuacji klientów Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku - dla małego samorządu 4 miliony złotych to są bardzo duże pieniądze, na przykład na opiekę społeczną, szkoły, dom dziecka czy drogi. Gdy znikają pieniądze samorząd zostaje zostawiony sam sobie. 

Małgorzata Kidawa Błońska zaznacza, że po to jest państwo, aby w takich sytuacjach chronić i pomagać rozwiązać problem. Na spotkaniach z mieszkańcami Małgorzata Kidawa-Błońska przekonywała, że sama nie jest w stanie wiele osiągnąć i do zmian potrzebuje wsparcia .  Podkreślała, że siłą jej kandydatury i ewentualnej prezydentury będzie szacunek do drugiego człowieka bez względu na to, jakie ma poglądy i czy się z nią zgadza.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj