Nie tylko Walentynki, dziś świętują także zimowi rowerzyści
fot. pixabay

14 lutego to nie tylko "Walentynki". W kalendarzu świąt nieformalnych to również Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą.

Jest okazją do promowania jazdy na dwóch kółkach o każdej porze roku.  Także teraz, gdy zima staje się coraz łagodniejsza.

Daniel Kunysz ze stowarzyszenia rowery.rzeszow.pl przyznaje, że coraz trudniej ustalić datę zakończenia i rozpoczęcia sezonu rowerowego: " Niektórzy rowerzyści słysząc o zakończeniu sezonu chowają rowery do piwnicy. Nie chcemy dawać im wymówki, i w tym roku jeśli nadal będzie sprzyjająca pogoda to nie będziemy oficjalnie kończyć sezonu " - dodaje Daniel Kunysz. 

Tymczasem w Polsce stale przybywa ścieżek rowerowych. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2018 roku w Rzeszowie, w na 100 km2 powierzchni przypadało prawie 130 km ścieżek rowerowych. Był to najwyższy wskaźnik zagęszczenia ścieżkami rowerowymi ze wszystkich miast wojewódzkich w Polsce. 

Biorąc pod uwagę ścieżki rowerowe  powiatach ziemskich, największą długość w naszym regionie  miały te w powiecie stalowowolskim – 91 km.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 14 Lut, 2020

    Dziś tj. 24.02 jest ważne święto Cyryla i Metodego- patronów Europy. Warte to podkreślenia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj