Nowa perspektywa finansowa UE oraz partnerstwo publiczno-prywatne sposobem na niższe wydatki samorządów. Takie są główne tematy IV Ogólnopolskiego Forum Samorządów, które rozpoczęło się w podrzeszowskiej Jasionce. Wydarzenie zakończy się jutro.

List do uczestników forum skierował prezydent Andrzej Duda, który podkreślił, że wydarzenie jest płaszczyzną wymiany doświadczeń, wiedzy i opinii samorządowców z całej Polski.

 Duda przypomniał, że w tym roku obchodzimy 30.rocznicę przywrócenia w Polsce samorządu terytorialnego i wyborów do rad gmin. 

Swój list do uczestników skierował również premier Mateusz Morawiecki, który zadeklarował, że rząd będzie wspierał samorząd lokalny poprzez m.in. programy budowy dróg, mostów czy obiektów sportowych.

 Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, otwierając forum mówił, że samorządy muszą się zmobilizować przed nową perspektywą finansową Unii Europejskiej.

Ortyl zwrócił uwagę, że na pewno zmniejszy się poziom dofinansowania z unijnego budżetu  poszczególnych inwestycji. Jego zdaniem forum pozwoli uczestnikom lepiej przygotować się do tych nadchodzących zmian. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj