Już cztery osoby zostały zatrzymane po wtorkowej bójce chuliganów przed galerią Milenium Hall w Rzeszowie. Starła się tam grupa około 40 – 50 pseudokibiców klubów Resovia Rzeszów i Stal Rzeszów. Całe zajście trwało 2-3 minuty, po czym jego uczestnicy rozbiegli się.

Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci rozpoczęli identyfikację jego uczestników. Wczoraj policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Boguchwała. Dziś usłyszał on zarzut występku o charakterze chuligańskim, który polegał na udziale w zbiegowisku - poinformowała rzeczniczka podkarpackiej policji nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności. 

Dziś do sprawy zatrzymano kolejnych trzech mężczyzn w wieku od 21 do 32 lat. Trwają czynności z ich udziałem, najprawdopodobniej usłyszą takie same zarzuty.

Rzeczniczka podkarpackiej policji dodała, że dalsze decyzje - w szczególności co do środków zapobiegawczych  podejmie prokurator. Trwa identyfikacja pozostałych uczestników zajścia, nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj