Poplenerowa wystawa w łańcuckim MDK
fot. S.Taranda

Ponad 50 obrazów i rzeźb można od dziś oglądać w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. Wczoraj (13 lutego) odbył się tam wernisaż wystawy poplenerowej XXII Międzynarodowego Pleneru Malarsko - Rzeźbiarskiego Łańcut 2019 oraz IV Międzynarodowego Pleneru Malarsko Rzeźbiarskiego Frydman 2019.

- W Łańcucie i Frydmanie dobrze się czujemy. Artyści lubią takie miejsca. Są piękne widoki, piękne pejzaże i piękne krajobrazy. Samo miasto ma interesującą architekturę i klimat. Zawsze z takich miejsc wywozimy piękne obrazy i rzeźby - mówi komisarz wystawy, Jan Zenon Majczak.

- Takie wieczory jak dziś są spełnieniem naszych artystycznych dążeń. Zależy nam na tym, by odbiorcy sztuki mogli się spotkać z artystami i zapytać ich na żywo, co czuli, jak myśleli i dlaczego tak, a nie inaczej stworzyli dane dzieło - wyjaśnia Adam Opałka, kierownik artystyczny Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie.

Obrazy i rzeźby powstałe podczas plenerów w Łańcucie i Frydmanie można oglądać w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie do połowy marca 2020 roku.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj