Nowy Dom Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu
fot. Wanda Piasek

50 uczestników rozpoczęło zajęcia w nowym Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Sandomierskiej w Tarnobrzegu. W wyremontowanym budynku nieopodal Parku Dzikowskiego seniorzy mają do wyboru pracownie tematyczne, m.in. plastyczną, kulinarną i komputerową. Ponadto placówka dysponuje salą do ćwiczeń gimnastycznych, dużą świetlicą, pomieszczeniem klubowym oraz dobrze wyposażoną kuchnią.

Niebawem ruszy tam  również gabinet rehabilitacyjny. Kierownik nowo otwartego Domu Dziennego Pobytu dla osób 60-plus Małgorzata Gazarkiewicz podkreśla, że ważną formą wspólnego spędzania czasu będzie szeroko pojęta rekreacja. Chodzi m.in. o grupowe wyjścia do tarnobrzeskich muzeów, do kina, na basen lub wycieczki sezonowe w pobliskie miejsca. Po kilku dniach działalności placówki, seniorzy chwalą jej ofertę, personel i warunki lokalowe. Większość uczestników to osoby, które na miejsce w Domu Dziennego Pobytu czekały od 3 lat. Teraz podkreślają, że najważniejszą wartością jaką w nim znajdują jest możliwość porozmawiania i pobycia razem.

Zajęcia odbywają się tam od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Jest to druga tego typu placówka, która podobnie jak Dom Dziennego Pobytu przy ul.Kopernika, działa w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj