Najlepsi z wiedzy technicznej i motoryzacyjnej
Fot. materiały organizatora

Kacper Dobrzański ze Szkoły Podstawowej w Zręcinie został laureatem VII Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej w Krośnie. Rywalizowało w nim 66 uczniów z 18 podkarpackich podstawówek.

Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnościami z zakresu techniki, motoryzacji, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak zwykle sporo emocji wywołały zadania praktyczne w laboratoriach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii oraz jazda na czas w symulatorze motoryzacyjnym.

W oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy finału wybrali najlepszy projekt wykonany przez uczniów "Mechanika" w ramach szkolnego konkursu "Technologia jest prosta - od pomysłu do realizacji". Najwięcej głosów uzyskał model silnika solenoidalnego V8 Mateusza Pachany z klasy 1 technikum.

Kacper Dobrzański zajął pierwsze miejsce. Tuż za nim był Jakub Kawiatkowski ze Szkoły Podstawowej w Besku, trzeci - Patryk Chrobak z Iskrzyni. Gospodarzem konkursu był Zespół Szkół Mechanicznych im. St. Staszica w Krośnie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj