Tarnobrzeskie Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w nowej siedzibie
Fot. Wanda Piasek

Niemal czterokrotnie powiększyła się infrastruktura Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 - Tarnobrzeska Dolina Wisły. Prowadząca edukację ekologiczno-przyrodniczą placówka przeprowadziła się z kilku ciasnych pomieszczeń parterowego skrzydła Zamku Dzikowskiego do budynku po dawnej ujeżdżalni na terenie kompleksu pałacowo-parkowego.

Zaadaptowany na potrzeby Centrum obiekt o powierzchni 415 m. kw. nie tylko podnosi standard warunków lokalowych, ale przede wszystkim umożliwia rozszerzenie działalności edukacyjnej ośrodka, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Nową przestrzeń zyskały sale ekspozycji tematycznych: prehistoryczna, z dioramą przyrodniczą, z akwariami, terrariami i paludariami oraz pracownie: plastyczna i mikroskopowa. Placówka wzbogaciła się także o bibliotekę z czytelnią i dużą salę multimedialną.

Prace adaptacyjno-remontowe kosztowały niespełna 1,5 mln zł , a całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki 85-procentowej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Pozostałą kwotę zabezpieczyło miasto.

Tarnobrzeskie Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 odwiedza rocznie około 100 tysięcy osób, od najmłodszych po najstarszych sympatyków przyrody. Wielu z nich korzysta również z organizowanych przez tę placówkę zajęć w terenie oraz wycieczek krajobrazowych, głównie w Dolinę Wisły i w rejony Puszczy Sandomierskiej.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Gru, 2020
  Dezamet realizuje kontrakt za 420 mln zł
  Dezamet realizuje kontrakt za 420 mln zł
  6 tysięcy pocisków wielkiego kalibru jako drugą partię zamówienia wyprodukowały i dostarczyły do składu Sił Zbrojnych RP Zakłady Metalowe Dezamet...
 • 28 Lis, 2020
  Budują chodniki w gminie Głogów
  Budują chodniki w gminie Głogów
  W gminie Głogów Małopolski wzrośnie bezpieczeństwo pieszych. Samorząd buduje chodniki w kilku miejscowościach. Właśnie zakończyła się inwestycja w Pogwizdowie Starym...
 • 28 Lis, 2020
  Tadeusz Zych o Kolekcji Dzikowskiej
  Tadeusz Zych o Kolekcji Dzikowskiej
  Do Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega na stałe trafi Kolekcja Dzikowska. Stanie się tak za sprawą zakupienia tego zbioru przez miasto,...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj