Wieża widokowa na Kiczerze? Także dla niepełnosprawnych
Fot. jj

Na szczycie góry Kiczera w Puławach Górnych w powiecie krośnieńskim ma stanąć wieża widokowa z której będą mogli korzystać niepełnosprawni. To inicjatywa Beskidzkiego Towarzystwa Turystycznego "Przełom Wisłoka".  Gotowy jest już wstępny projekt -  trwają prace przy obliczeniach statycznych konstrukcji. 

Wieża zbudowana w większości z drewna ma mieć 33 metry wysokości . Wykonana z długich słupów , zwężona w połowie wysokości, oprócz schodów będzie miała w centralnej części przeszklony szyb windy. Widoki będzie można podziwiać z trzech poziomów a najwyższa platforma w większości także będzie przeszklona. Pomysłodawcy szukają finansowego wsparcia inicjatywy - liczą m.in na samorządy bo taki obiekt nie jest komercyjny

W Beskidzie Niskim jest niewiele odsłoniętych szczytów, stąd rosnąca popularność budowy platform widokowych Takie obiekty najczęściej wymagają żmudnego podchodzenia na szczyt i wspinaczki po schodach. Na Kiczerze jest inaczej - ta znana narciarzom góra ma wyciąg krzesełkowy z którego będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Na szczycie są też wytyczone ścieżki spacerowe - w zimie wykorzystywane jako trasy narciarstwa biegowego. 

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj