Protest na obcasach w rzeszowskim liceum
Fot. Justyna Piekło

Były jaskrawe stroje, barwny makijaż i buty na obcasach. Tak uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie protestowali przeciwko ograniczeniu wolności ubioru w szkole.

Jak wyjaśnia dyrektor Piotr Wanat, całe zajście to skutek nieporozumienia, a pomysł protestu uczniów powstał po apelu szkolnym, który odbył się w piątek.

Dziś uczniowie spotkali się z dyrekcją. Podczas kilkugodzinnych rozmów wyjaśniono nieporozumienia. Doprecyzowano też zapisy w statusie szkoły, tak by nie ograniczały swobód obywatelskich i praw ucznia.

Dyrekcja szkoły poinformowała, że zmiany w statusie szkoły będą wprowadzane stopniowo i każdorazowo poddawane pod dyskusję z uczniami.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 11 Lut, 2020

    Szkoła to chyba ład i porządek, w tym zdobywanie wiedzy, nauka zasad zachowania i współżycia w społeczności. To są zasadnicze cele szkoły, w tym uczniów i kadry prawdziwych pedagogów- nauczycieli. Nie ma tu miejsca na kabarety, chyba tylko na dzień wiosny i juwenalia. Skąd tu źródła protestu- należy sądzić, że wzorowanie na części upolitycznionych przez ZNP nauczycieli. Jest też pytanie po co drążyć ten temat w mediach?

  • Może o tym 11 Lut, 2020

    Są ciekawsze tematy:
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj