Przechodzący przez Europę huragan Ciara utrudnia przeloty na północ i zachód kontynentu. Ze względu na warunki pogodowe odwołany został jutrzejszy przylot i odlot do Monachium z lotniska w Jasionce.   Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały dotychczas 3 rejsy do Londynu i 1 do Amsterdamu - właśnie z uwagi na warunki pogodowe. Pod znakiem zapytania stoi także wieczorny lot do stolicy Wielkiej Brytanii, do londyńskiego portu Heathrow 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada silny wiatr na południu i północnym zachodzie Polski. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia.
Alert drugiego, wyższego stopnia obejmuje północ województw dolnośląskiego i podkarpackiego, a także całość województw zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Na południu Dolnego Śląska i Podkarpacia obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia, Służby apelują o zabezpieczenie wszelkich przedmiotów, które porwane wiatrem mogą ranić ludzi. Przypomnają także o konieczności ochrony zwierząt stale przebywających na zewnątrz.
Jak informuje IMGW w związku z silnym wiatrem, przewidywane są niebezpieczne i groźne zjawiska pogodowe, które mogą powodować duże straty materialne oraz "zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu". Zaleca się częste śledzenie komunikatów pogodowych, a także dostosowanie planów do warunków.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj