Z Jaślisk po Oscara? "Boże Ciało" czeka na werdykt
Przedpremierowy pokaz w Rzeszowie Fot. Archiwum

Dzisiejszej nocy poznamy laureatów 92. edycji nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Ceremonia ich wręczenia odbędzie się w Teatrze Dolby w centrum Hollywood. W tym roku o Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego walczy zrealizowany na Podkarpaciu (w Jaśliskach w powiecie krośnieńskim) polski obraz „Boże Ciało”
Przed Teatrem Dolby zbudowana już jest oscarowa scenografia, w tym przezroczyste zadaszenie, ponieważ meteorolodzy przewidują opady deszczu. Na ziemi leży już czerwony dywan, po którym przejdą największe gwiazdy amerykańskiego i międzynarodowego kina. Będzie wśród nich ekipa polskiego filmu „Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy. „Dzięki temu, że tu jesteśmy promujemy Polskę.. To dla nas ważne by promować polska markę" - powiedział reżyser w wywiadzie dla Polskiego Radia.
„Boże Ciało” rywalizuje z filmami z Korei Południowej, Hiszpanii, Francji i Macedonii. Według ekspertów, największe szanse na nagrodę ma południowokoreański „Parasite”, który zdobył 6 nominacji. W przeszłości wielokrotnie jednak dochodziło do niespodzianek. W głównej kategorii „Film roku” jako faworytów, poza „Parasite” wymienia się amerykańskie filmy: dramat wojenny „1917” oraz obraz Quentina Tarantino „Pewnego razu w Hollywood”.

(Za IAR)

Posłuchaj "oscarowych" relacji z Jaślisk i rozmów z twórcami filmu 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj