Starostwo powiatowe w Nisku zdecydowało, że to Caritas poprowadzi Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie w powiecie. To efekt otwartego konkursu ofert.

Zostały w tej sprawie podpisane dwie umowy między powiatem a Caritas Diecezji Sandomierskiej. Jedna dotyczy prowadzenia Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Rudniku nad Sanem, druga realizacji programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie pod nazwą „Ocalić to, co zginęło". OIK ma udzielać natychmiastowej, kompleksowej pomocy osobom znajdujących się w kryzysowych sytuacjach życiowych oraz prowadzić działania profilaktyczne. Ośrodek dysponuje 10 miejscami hostelowymi i czynny jest całodobowo.

Adresatem programu korekcyjno-edukacyjnego są osoby stosujące przemoc, zarówno mężczyźni jak i kobiety. Jego podstawowym celem jest edukacja i wskazanie możliwości, jak i gdzie można skorzystać z pomocy i terapii tak, aby powstrzymać agresję. Uczestnicy programu mają też zdobyć umiejętności samokontroli i współżycia w rodzinie oraz nauczyć się uznawania swojej odpowiedzialności za stosowanie przemocy.

Jak mówi starosta niżański Robert Bednarz doświadczenie lat ubiegłych pokazuje, że współpraca z Caritas przynosi efekty, dlatego tej instytucji powierza realizację tych zadań.

Na oba zadania powiat przeznaczył prawie 220 tys. złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj