Kolejne defiblyratory w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej
Fot. CM Medyk

Dwa kolejne defibrylatory pojawiły się w Rzeszowie. Jeden został zamontowany na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03, a drugi dostępny jest w autobusie o numerze taborowym 100.

AED czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny to urządzenie, które może uratować życie osobie po zatrzymaniu krążenia. Może być używany przez osoby bez wykształcenia medycznego ponieważ za pomocą komunikatów głosowych, poprowadzi użytkownika krok po kroku.

Do tej pory AED kojarzone było z urządzeniem znajdującym się w biurze, na portierni, w zamkniętej szafce. Teraz jest łatwo dostępne dla każdego, kto będzie chciał udzielić pomocy. Zwiększa ono szanse na przeżycie nawet o 75 proc. Defibrylatory pojawiły się w ramach projektu #dajemyserce Fundacji Medyk dla Zdrowia, realizowany i współfinansowany przez Wydział Zdrowia UM Rzeszowa.

W ramach projektu zrealizowane były również szkolenia: w MPK, w szkołach i przedszkolach. Mieszkańcy edukowani byli także podczas wielu imprez plenerowych. Wkrótce odbędą się warsztaty otwarte obok przystanku, na którym znajduje się AED.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj