Zatrzymali trzy auta z cofniętymi licznikami
Fot. Archiwum

Podczas weekendu podkarpaccy policjanci z Niska zatrzymali trzy samochody z cofniętym licznikiem. Rekordzista miał 300 tys. kilometrów przebiegu mniej niż odnotowano w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Najpierw na ul. Sandomierskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli seata. Wtedy okazało się, że licznik wskazuje o blisko 113 tys. mniej od wartości z lipca ubiegłego roku. Ostatecznie okazało się, że błąd popełnił diagnosta, który przez pomyłkę wpisał niewłaściwy przebieg. Stąd apel policjantów, żeby sprawdzać dane wpisywane w dokumentach podczas przeglądów technicznych, kupna auta czy wymiany licznika.

Następnie w Wolinie, niedaleko Niska, policjanci zatrzymali volkswagena. To auto miało cofnięty licznik o blisko 300 tys. kilometrów. Mieszkaniec Rudnika nad Sanem twierdził, że licznik sam się przestawił, a on nie zdążył zgłosić tego faktu.

Kolejne auto - mercedes - miał na liczniku 24 tys. kilometrów mniej niż 2 miesiące wcześniej podczas przeglądu technicznego. Policjanci będą wyjaśniać skąd wzięły się te różnice.

Od 1 stycznia mundurowi podczas każdej kontroli, sprawdzają stan licznika zatrzymanego pojazdu. Za ingerencję we wskazanie drogomierza grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 25 Maj, 2020
  W ostatniej chwili uratowali niedoszłego samobójcę
  W ostatniej chwili uratowali niedoszłego samobójcę
  Tarnobrzescy policjanci uratowali 34-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Niepokojący sygnał otrzymali wczoraj po godz. 22 od mężczyzny,...
 • 25 Maj, 2020
  "Potrzebny ambulbulbul...ans"
  "Potrzebny ambulbulbul...ans"
  5 tysięcy złotych grzywny zapłaci mieszkaniec gminy Lutowiska kilkukrotnie wzywał służby ratunkowe, twierdząc, że potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. Tymczasem bardziej przydałaby...
 • 25 Maj, 2020
  42-latek utonął w stawie
  42-latek utonął w stawie
  Utonięcie było przyczyną śmierci 42-latka, znalezionego wczoraj przez mieszkańca miejscowości Zagórze w powiecie dębickim.  Ciało mężczyzny zostało znalezione w stawie...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj