W. Banach o odejściu na emeryturę i przyszłości sanockiego muzeum
fot. archiwum

Wiesław Banach, pracownik Muzeum Historycznego w Sanoku od 1977 r. a od 30 lat dyrektor tej placówki jest od dziś na emeryturze. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu całej załogi muzeum z powiatowej przekształciło się w placówkę znaną w całej Polsce i Europie.

Bogata kolekcja sztuki współczesnej, galeria ikon i spuścizna Zdzisława Beksińskiego sprawiają, że muzeum odwiedza rocznie około 100 tys. osob. Malarstwo Beksińskiego, artysty z Sanoka prezentowane było na ponad stu wystawach w kraju i poza granicami.

Zamek królewski w Sanoku, w którym swoją siedzibę ma muzeum jest dzisiaj obiektem zadbanym i przyciągającym zwiedzających. Ale, jak mówi emerytowany już dyrektor, pracy jest ciągle dużo. On sam zajmie się porządkowaniem spuścizny po Beksińskim, bo nigdy na nie miał zbyt dużo czasu. 

Nowym dyrektorem został dr Jarosław Serafin. W grudniu 2011 r. został przewodnikiem a następnie kierownikiem ekspozycji w Muzeum.  W roku ubiegłym , wspólnie z  -  Wiesławem Banachem, uczestniczył w otwarciu wystawy rysunków Zdzisława Beksińskiego w Sztokholmie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj