Po nadzwyczajnym posiedzeniu WRDS, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego nr 2 podał się do dymisji
Fot. https://podkarpackie.pl

Krzysztof Bałata rezygnuje z funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Poinformował o tym Urząd Marszałkowski chwilę po zakończeniu nadzwyczajnego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

W obradach, którym przewodniczył marszałek Władysław Ortyl, uczestniczyli członkowie rady reprezentujący pracodawców oraz związkowców ze szpitala. Stronę rządową reprezentowała wojewoda Ewa Leniart. W rozmowach uczestniczyła także sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Spotkanie było poświęcone konfliktowi w szpitalu, który powstał po zwolnieniu dyscyplinarnym dwóch pielęgniarek. Podczas dzisiejszego posiedzenia, członkowie rady zwrócili się do dyrektora i związkowców m.in. o polubowne rozwiązanie spraw pracowniczych do 7 lutego 2020 roku.

Po zakończeniu obrad dyrektor Krzysztof Bałata zrezygnował ze stanowiska. Marszałek Władysław Ortyl zdecydował o zwołaniu na poniedziałek posiedzenia Zarządu Województwa Podkarpackiego poświęconego tej kwestii.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Pobierz załącznik:

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj