W Polańczyku powstaje EkoMarina
Wizualizacja EkoMariny w Polańczyku Materiały udostępnione przez inwestora

Osiem milionów zł, przy 5 milionach dofinansowania z Programu Polska Wschodnia kosztować będzie powstająca w Polańczyku EkoMarina. Jest to zespół turystyczny z restauracją, basenami, ogólnie dostępną plażą i centrum żeglarstwa wraz z wyposażeniem.

Inwestor i inicjator EkoMariny Daniel Wojtas, współwłaściciel Hotelu Skalnego w Polańczyku chce, by nad Jeziorem Solińskim było to miejsce przyjazne żeglarzom i osobom szukającym bezpiecznego miejsca do kąpieli w pływających basenach. Chce także by EkoMarina była szkołą żeglarstwa dla młodzieży z Bieszczadów i miejscem, gdzie będzie można posmakować najlepszej ryby w okolicy.

Miejsce ma charakteryzować wpisany w krajobraz smukłych brzóz nad wodą typowo żeglarski wystrój wraz ze stojącymi w porcie katamaranami, łodziami z napędem elektrycznym służącym rodzinnym wyprawom do wybranych miejsc na wodzie.

EkoMarina powstaje na działce dzierżawionej od gminy powyżej bazy WOPR. Ma być gotowa w połowie czerwca. Drugą częścią projektu jest stworzenie atrakcji turystycznej polegającej na poznawaniu historii zatopionych wsi.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj