Pobiegną, by pomóc chorym
Źródło fot. pixabay.com

II Bieg Świadomości o Chorobach Rzadkich w piątek odbędzie w Rzeszowie i kilku miastach Polski. Akcja ma pomóc osobom chorym na Zespół Pradera - Williego.

Organizatorzy chcą informować o tej rzadkiej chorobie genetycznej i zbierać pieniądze na dom, w którym chorzy będą mogli kiedyś zamieszkać. W Polsce zdiagnozowano około 200 takich osób, w naszym regionie jedenaście.

Głównym problemem cierpiących na Zespół Pradera - Williego jest to, że nie odczuwają sytości. To może doprowadzić do chorobliwej otyłości. Konieczna jest szybka diagnoza, dieta połączona z terapią hormonem wzrostu i codzienną aktywnością. Chorzy dla zdobycia pożywienia posuną się do kradzieży, żebrania, przeszukiwania śmietników, dlatego nie mogą żyć samodzielnie.

Uczestnicy charytatywnego biegu wyruszą o godz. 18.00 z kilku miejsc: spod Millenium Hall, z rynku, z przystani kajakowej i spod mostu Lwowskiego. Trasa ma około 2 km, a finał przy suchej fontannie na bulwarach.

Tam wolontariusze będą zbierać datki i rozdawać ulotki o chorobie. Dom dla chorych na PWS buduje Fundacja "Potrafię pomóc". Więcej szczegółów na stronie www.prader-willi.pl.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj