W Przemyślu zapraszają narciarzy na stok
Zrzut ekranu - widok z kamery górnej stacji

W Przemyślu w południe uruchomiono wyciąg narciarski. Czynna jest trasa nr 1. Na stoku leży do 40 cm sztucznie wytworzonego śniegu i przy +5 stopniach warunki są określane jako dostateczne. 

Przemyska stacja narciarska długo czekała na inaugurację sezonu - w tym roku pogoda jest wyjątkowo niesprzyjająca - brak opadów i wysoka temperatura . Mimo tego samorządowy Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest właścicielem obiektu, zdecydował się na przygotowanie tras. Inaczej postąpiono w Krośnie - tam należący do samorządu stok w Czarnorzekach jest nieczynny bo uznano że naśnieżenie za dużo kosztuje. 

Na Podkarpaciu działają przede wszystkim stacje narciarskie w wyższych górach. Zjeżdżać można w Arłamowie, w Ustrzykach Dolnych na Gromadzyniu i Laworcie, w Kalnicy, Bystrem, Weremieniu, Puławach, Chyrowej, Świątkowej Wielkiej i w Gogołowie.

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim ma dziś mocno padać śnieg. W nocy, prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej do 20 centymetrów.  Opady powinny ustąpić dopiero jutro przed południem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj