Chcą odwołania Stanisława Kruczka. Sejmik po obradach
fot. archiwum

Sejmikowa opozycja zaapelowała do marszałka Władysław Ortyla o odwołanie z zarządu Stanisława Kruczek odpowiedzialnego za służbę zdrowia. Ze względu na złą, jej zdaniem sytuację finansową placówek jak i niekończący się konflikt w Klinicznym Szpitalu numer 2 w Rzeszowie między dyrekcją a związkami zawodowymi. Do tego dochodzi rosnące zadłużenie placówek.

Stanisław Kruczek odpowiedzialny w zarządzie za służbę zdrowia podkreślał, że wyliczenia opozycji, jeżeli chodzi o zadłużenie długoterminowe nie ma osadzenia w realiach, a działania podejmowane w szpitalach podległych zarządowi są dobre.

Podkarpaccy radni jednogłośnie przyjęli apel do Prezesa Rady Ministrów o wsparcie dla samorządów pokrzywdzonych wskutek przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku. Chodzi o 34 samorządy z regionu oraz instytucja i różnego placówki w tym ochrony zdrowia które miały swoje rachunki w tym banku i straciły znaczną część zgromadzonych pieniędzy.

Wojewódzcy radni po burzliwej dyskusji zdecydowali także o wyznaczeniu parkingu w Rzeszowie dla samochodów przewożących towary niebezpieczne. Zgodnie z uchwałą ma on powstać przy ulicy Ciepłowniczej. Mają być tam kierowane samochody które wzbudziły zastrzeżenia podczas kontroli. Przeciwko tej lokalizacji były władze Rzeszowa. Marszałek Władysław Ortyl tłumaczył, że wyznaczenie takiego miejsca to obowiązek samorządu województwa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj