Choć jest śmiertelnie niebezpieczny nie ma powodów do paniki. W związku zagrożeniem koronawirusem z Chin podkarpacki Sanepid wydał specjalny komunikat,  w którym wyjaśnia czym jest wirus z Wuchan. 

Kierownik działu epidemiologii  Bożena  Konecka - Szydełko powiedziała, że ważnej jest aby osoby wracające do Polski z Chin, zachowały podstawowe środki ostrożności. Po powrocie do kraju należy przez 14 dni unikać kontaktu z osobami cierpiącymi na choroby przewlekłe, kobietami w ciąży i dziećmi. W przypadku pojawienia się objawów przypominających grypę, czyli  gorączki, kaszlu czy duszności,  należy skontaktować się z lekarzem, jednocześnie  informując go, że to może to być związane z   pobytem w Azji. 

W  Wuhan wciąż przebywa 8 studentów Politechniki Rzeszowskiej. Jak powiedział rzecznik prasowy uczelni Jan Rybak, są oni pod stałą opieką lekarzy i czują się dobrze. Mieszkają na uniwersyteckim kampusie, który jest    zamknięty, nikt nie może wejść do niego ani wyjść. 

Z 20-osobowej grupy studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy w ramach wymiany wyjechali na chiński uniwersytet w Wuhan, do kraju powróciło 10 osób. 2 kolejne mają wrócić w najbliższych dniach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj