W Rzeszowie Centralne obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu rozpoczną się jutro  o 10 na nowym cmentarzu  żydowskim przy al. Rejtana. Odbędzie się tam  modlitwa z udziałem rabina Shalom Ber Stamblera.

Dwie godziny później w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana w Budynku A1, rozpocznie się koncert muzyki żydowskiej i polskiej w wykonaniu Andrzeja Mozgały.

Od 13 do  14:30 można będzie posłuchać relacje ofiar Holokaustu i ich rodzin. Z kolei o 16.30  kościele  farnym - nabożeństwo nawiązujące do Dnia Judaizmu w kościele katolickim w Polsce, połączone z odczytywaniem nazwisk Polaków z Podkarpacia zamordowanych za pomoc niesioną Żydom oraz Żydów, którzy ponieśli śmierć wraz z nimi.

Na Podkarpaciu XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu rozpoczęły się 2 stycznia i potrwają w różnych miejscowościach regionu do 22 lutego.

Upamiętnienie  XII  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu także na naszej antenie.

W naszej poniedziałkowej przedpołudniowej audycji Szymon Jakubowski - redaktor naczelny "Podkarpackiej historii" opowie o pochodzących z naszego regionu, pierwszych więźniach KL Auschwitz, będzie także wspomnienie mieszkańca Rzeszowa o ojcu - więźniu obozu oraz fragment opowieści Haliny Birenbaum - więźniarki warszawskiego getta, Majdanka i Oświęcimia, autorki książki "Nadzieja umiera ostatnia".

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj