Rzeszów, Stalowa Wola i Mielec wysoko w rankingu
Fot. Archiwum

Trzy podkarpackie miasta znalazły się w czołówce dorocznego rankingu obrazującego Zrównoważony Rozwój Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Rzeszów zajął drugie miejsce wśród miast na prawach powiatu, dając się wyprzedzić tylko stolicy. Za Rzeszowem sklasyfikowane zostały Poznań, Katowice  i Wrocław. 

W kategorii gmin miejskich na szóstym miejscu znalazła się Stalowa Wola, a pierwszą dziesiątkę zamknął Mielec. W tej kategorii zwyciężyła Krynica Morska. 

Podstawą do opracowania rankingu są dane Głównego Urzędu Statystycznego, obejmujące trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny i ochrony środowiska.

Patronem rankingu są Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 26 Maj, 2020
  Władze HSW bez zmian
  Władze HSW bez zmian
  Bartłomiej Zając pozostanie Prezesem Huty Stalowa Wola przez kolejną kadencję.Pełni tę funkcję od grudnia 2018 roku. Nie zmienił się też...
 • 26 Maj, 2020
  Infrastruktura wodno-ściekowa ze wsparciem unijnym
  Infrastruktura wodno-ściekowa ze wsparciem unijnym
  72 miliony złotych trafią do podkarpackich gmin z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie będzie przeznaczone na inwestycje wodno-ściekowe czyli m.in....
 • 26 Maj, 2020
  W Rzeszowie powstanie studium zagospodarowania miasta
  W Rzeszowie powstanie studium zagospodarowania miasta
  Rzeszowscy radni zdecydowali jednogłośnie o rozpoczęciu prac związanych z przygotowaniem studium zagospodarowania miasta. Ostatni raz taki dokument został przygotowany w...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj