Ruszył trzeci etap modernizacji wałów w gminie Gorzyce
Fot. Wanda Piasek

Przebudowę niespełna 5-kilometrowego odcinka lewego wału Sanu w miejscowości Wrzawy obejmą rozpoczynające się w gminie Gorzyce kolejne prace w zakresie ochrony przeciwpowodziowej pod nazwą "San III". Inwestycja za 25 mln zł. obejmuje podwyższenie i poszerzenie korony wału oraz wykonanie przesłony przeciwfiltarcyjnej.To kontynuacja dużego programu rządowego, który realizuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

W ramach pierwszego etapu w czerwcu 2018 roku został zmodernizowany 10-kilometrowy odcinek prawego wału Wisły od Tarnobrzega do granicy z województwem świętokrzyskim. Z kolei w marcu ubiegłego roku rozpoczęto
roboty budowlane w ramach projektu "Wisła etap 2" polegające na przebudowie obwałowań Wisły, Sanu i Łęgu o łącznej długości 16,264 km.

Powiązane ze sobą technicznie wszystkie te trzy zadania wzmocnią ochronę przeciwpowodziową na terenie powiatów tarnobrzeskiego i stalowowolskiego na obszarze ponad 17 i pół tysiąca hektarów, zamieszkiwanym przez około 28,5 tys. osób.

Od symbolicznego wbicia łopaty we Wrzawach, aktualne prace mają być zrealizowane w ciągu 12 miesięcy. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetu państwa, Banku Światowego i Banku Rozwoju Rady Europy.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj