Straż Miejska w Sanoku prowadzi akcję usuwania wraków samochodowych z ulic miasta. Systematycznie kontrolowane są ulice we wszystkich dzielnicach Sanoka. Wyszukiwane są pojazdy nieużywane, zaparkowane na miejscach parkingowych.

W ubiegłym roku wszczęto 21 procedur mających na celu pozbycie się takich samochodów. W ich efekcie 10 zostało usuniętych przez właścicieli.

Usuwanie aut z poboczy ulic nie jest sprawą prostą, ze względu na obowiązujące przepisy i procedury. W przypadku aut ze zdemontowanymi podzespołami, których uszkodzenia zagrażają życiu lub gdy np. wyciekają z nich płyny eksploatacyjne, wraki są natychmiast przez służby usuwane. Gdy pozostawiony pojazd jest w lepszym stanie, najpierw należy ustalić właściciela i zobowiązać go do jak najszybszego zabrania auta.

Ze zjawiskiem porzucania samochodów borykają się niemal wszystkie samorządy. Szczególnie duży zasięg ma ono w Przemyślu, gdzie wielu mieszkańców tego miasta, za wynagrodzeniem, pomagało przybyszom z Ukrainy rejestrować ich samochody w naszym kraju.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj