Dudziak, Urbaniak, tort i liczni mieszkańcy na urodzinach Rzeszowa
Fot. Marcin Kalita

Były uroczyste przemówienia, nagrody oraz gwiazdy polskich i zagranicznych scen muzycznych. To wszystko z okazji 666. urodzin Rzeszowa. 19 stycznia 1354 roku otrzymał on prawa miejskie. W Filharmonii Podkarpackiej odbyła się ceremonia, na którą przybyli włodarze miasta i jego mieszkańcy.

Jubileusz lokacji miasta uświetnił koncert. Na scenie pojawiły się gwiazdy, między innymi Mika Urbaniak z matką Urszulą Dudziak oraz Victor Davies.

W tym roku jubileuszowa feta odbyła się bez honorowych wyróżnień. Ale za to były nagrody dla laureatów Wielkiego Testu Wiedzy o Rzeszowie, który odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Największą wiedzą o Rzeszowie wykazał się Adam Napiórkowski.

Na urodzinowej imprezie nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu dla mieszkańców Rzeszowa

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • słuchacz 20 Sty, 2020

    Gwiazda nie zachwyciła ani wykonaniem ani polszczyzną ani momentami żenującymi zachowaniami nielicującymi z charakterem rocznicy. Trochę tzw. coverów, a z zapowiedzi wynikało, że będzie coś ambitnego. Szkoda. Myślę, że w kraju mamy sporo wykonawców ambitnej muzyki, których z chęcią posłuchała by rzeszowska publiczność, zwłaszcza że okazji by takiej muzyki w grodzie nad Wisłokiem nie ma za wiele. Sytuację podratowała na koniec koncertu mama Urszula Dudziak. Gości też jakby zabrakło, zwłaszcza tych z numerowanymi miejscami na sali głównej filharmonii, tak że ci, którzy mieli wejściówki do sali kameralnej zostali w ostatniej chwili przeniesieni do głównej żeby zapełnić pustki. Przemówieniom oddelegowanych przez szefów zastępców i przedstawicieli nie było końca. Poczęstunek przygotowany przez uczniów ZSG był na wysokim poziomie, do którego nie dorośli niestety niektórzy z częstujących się, ale to już zupełnie inna kwestia. Przy tej okazji można było obejrzeć wystawę przedaukcyjną obrazów i fotografii. Jeszcze ciekawostka odnośnie wyników konkursu z wiedzy o Rzeszowie: nie wspomniano, że zwycięzca (nagroda 4 tys. zł) - Adam Napiórkowski, to przewodniczący Rady Osiedla Pobitno. A odpowiadając Observatorowi informuję, że w trakcie tej imprezy nie przekazywano żadnych honorowych wyróżnień.

  • Observator 19 Sty, 2020

    Z tekstu i fotek informacji nie można dowiedzieć się kto otrzymał tradycyjne honorowe wyróżnienia z okazji rocznicy lokacji miasta Rzeszowa? Informacja przesycona jest nadmiarowo rodziną Urbaniaków i Dudziaków.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj