Dziś w Rzeszowie protest pielęgniarek
Fot. Archiwum

O godz. 11:00 przed Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie ma rozpocząć się manifestacja. Organizatorami są związki zawodowe pielęgniarek działające w szpitalu. W ten sposób chcą wyrazić swoje niezadowolenie z warunków pracy w największym szpitalu na Podkarpaciu. Nie podoba im się też sposób - bezprawnego ich zdaniem - traktowania przedstawicieli związków zawodowych przez dyrektora szpitala.

W grudniu dyrektor Klinicznego Szpitala nr 2 w Rzeszowie zwolnił dyscyplinarnie przewodniczącą i wiceprzewodniczącą Zakładowej Organizacji Związkowej Związku Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych. Powodem było „ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków”. Związkowcy nie zgadzają się z taką argumentacją i chcą zmiany decyzji. Dyrektor Krzysztof Bałata w jednym z wydanych oświadczeń napisał, że wejście w spór zbiorowy i manifestacja związkowców to szantaż oraz podejmowanie kroków zmierzających do destabilizacji sytuacji w szpitalu.

Protestujące pielęgniarki chcą przejść ulicami Rzeszowa pod Urząd Marszałkowski gdzie o godz. 16:00 ma zakończyć się manifestacja. Udział w niej zapowiedziały pielęgniarki z całego kraju.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj