Adam Hamryszczak: Jasionka chce rozwinąć ofertę lotów czarterowych
fot. ak

Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka chce jeszcze bardziej rozwinąć ofertę lotów czarterowych. To w tym segmencie w ubiegłym roku odnotowano największy wzrost pasażerów. Było ich 65 tys. O jedną czwartą więcej niż w 2018.

Prezes portu Adam Hamryszczak liczy, że w tym roku uda się "dobić" do 90 tysięcy: "Mamy już decyzje touroperatorów dotyczące uruchomienia nowych kierunków czarterowych: do Albanii, na Wyspy Kanaryjskie, pojawia się również propozycja lotów do Tunezji, czy do Warny" - dodał Adam Hamryszczak.

Gość Polskiego Radia Rzeszów powiedział, że ubiegły rok był rekordowy dla lotniska, które obsłużyło 772 tysiące pasażerów. To najwięcej w dotychczasowej historii. Rekord padł również jeśli chodzi o liczbę rejsów wykonanych przez samoloty LOT na trasie Rzeszów-Warszawa, z których skorzystało łącznie ponad 215 tysięcy osób.

Liderem w zakresie regularnych połączeń realizowanych z lotniska w Jasionce pozostaje irlandzki Ryanair, który w 2019 roku przewiózł prawie 400 tys. pasażerów, z czego ok. 190 tys. na trasie Rzeszów-Londyn.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 28 Lut, 2020
  Bezpłatne wsparcie dla osób leczących się onkologicznie
  Bezpłatne wsparcie dla osób leczących się onkologicznie
  Osoby leczące się onkologicznie mogą liczyć na pomoc, ludzi którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. W Rzeszowie ruszyły zapisy do...
 • 28 Lut, 2020
  Festiwal Języka Rosyjskiego
  Festiwal Języka Rosyjskiego
  Ponad 160 uczniów szkół średnich z całego regionu uczestniczyło w 4 edycji Festiwalu Języka rosyjskiego. Organizatorem jest Instytut Neofilologii Uniwersytetu...
 • 28 Lut, 2020
  Potrącenie pieszego w Buszkowicach
  Potrącenie pieszego w Buszkowicach
  Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Buszkowice w powiecie przemyskim. Około godz. 8:00 kierująca oplem potrąciła tam...

2 komentarzy

 • Ekologiczny 17 Sty, 2020

  Przepraszam, ale na stronie www głównej otwierającej PR Rzeszów to chyba nie jest fotografia Pana Adama Hamryszczaka ale chyba dowódcy SG.

 • Observator 17 Sty, 2020

  Panie Prezesie Portu Lotniczego w Rzeszowie Jasionce opłaty parkingowe na parkingu lotniskowym są zbyt wysokie, a czas zwalniający od opłaty za krótki. Ponadto dlaczego z Jasionki nie ma połączeń do Berlina i innych sąsiednich stolic.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj