W Stalowej Woli wybudują nowe bloki komunalne
Źródło fot. pixabay.com

Prawie 14 milionów złotych ma kosztować budowa dwóch bloków komunalnych czynszowych w Stalowej Woli. Inwestycją zajmie się firma ze Strzyżowa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.
Stalowowolscy radni na ostatniej sesji zdecydowali, że budowa bloków zostanie sfinansowana z pieniędzy pierwotnie przeznaczonych w budżecie na utworzenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Nie oznacza to, według zapewnień władz miasta, rezygnacji z tej inwestycji.

Przy budowie bloków komunalnych Stalowa Wola nie będzie korzystała z rządowego programu Mieszkanie Plus mimo podpisanego porozumienia w tej sprawie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Okazało się bowiem, że znacznie podniosłoby to koszty prac.

Do października 2018 roku przy ulicy Orzeszkowej mają powstać dwa bloki komunalne czynszowe z 96 mieszkaniami.  Najemcy będą przez 20 lat spłacali kredyt zaciągnięty na budowę przez Miejski Zakład Budynków i staną się właścicielami lokali.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 25 Maj, 2020
  Wraca temat budowy kolejki nadziemnej w Rzeszowie
  Wraca temat budowy kolejki nadziemnej w Rzeszowie
  W Rzeszowie zaprezentowano pakiet ustaw, które umożliwią budowanie w kraju miejskich kolejek naziemnych. Po raz pierwszy w historii kraju projekt przedstawiono...
 • 25 Maj, 2020
  Halę budują - gorzej z drogami
  Halę budują - gorzej z drogami
  Do końca roku potrwają prace przy budowie hali sportowej w Woli Wielkiej w poddębickiej gminie Żyraków. Mimo epidemii koronawirusa nie ...
 • 24 Maj, 2020
  Mielec nie rezygnuje z budżetu obywatelskiego
  Mielec nie rezygnuje z budżetu obywatelskiego
  Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej, Mielec nie rezygnuje z budżetu obywatelskiego. Władze miasta czekają na propozycje inwestycji, które zostaną zrealizowane w...

2 komentarzy

 • krisssu 29 Sie, 2017

  musi się udać, sam śledzę żeby nie być ostatni
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • muchomor 27 Maj, 2017

  Pomysł sam w sobie jest dobry. Zobaczymy, jak wszystko się potoczy. Wiele osób potrzebuje takiego wsparcia. Nie wszyscy dostaną kredyt hipoteczny, albo mieszkanie od gminy. Kiedy czytałem założenia Mieszkania Plus na to wspominano tam o niskim czynszu. Ciekawe, czy i tutaj tak będzie. Przecież ludzie, dla których mają powstać te lokale są w stanie opłacić czynsz (do pewnych kwot oczywiście) tylko nie stać ich na zakup własnego "M", bądź dodatkowe opłaty dla właścicieli.
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj