Nowa droga w przemysłowej strefie Stalowej Woli
fot. W.Piasek

13,5 mln. złotych kosztowała oddana do użytku nowa droga w przemysłowej strefie Stalowej Woli.

Inwestycja została zrealizowana na zdegradowanych przez hutę terenach, które miasto przejęło w 2017 roku aby tworzyć nowy system komunikacyjny. Poprawa infrastruktury drogowej uwzględnia przede wszystkim potrzeby działających w tym obszarze przedsiębiorstw, ale też zachęca do lokowania nowych firm.

2,5-kilometrowy odcinek wybudowanej drogi, która łączy ulice Centralnego Okręgu Przemysłowego z ulicą Solidarności podnosi również standard bezpieczeństwa uczestników ruchu. Powstało tam m.in. rondo, ścieżki rowerowe, chodniki, a na całej długości zastosowano oświetlenie ledowe.

Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą 10 mln.zł. przy udziale finansowym miasta w wysokości 3,5 mln.zł.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny podkreśla, że wydane pieniądze przełożą się na rozwój gospodarczy miasta, wpływy z podatków od przedsiębiorców i nowe miejsca pracy.

Z kolei marszałek podkarpacki Władysław Ortyl zwrócił uwagę, że trafione inwestycje, do których zaliczył nową drogę przez hutę, przynoszą także korzyści w skali województwa.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj