Ewa Leniart ponownie powołana na stanowisko wojewody podkarpackiego
Fot. KPRM

Premier Mateusz Morawiecki wręczył nominacje nowym wojewodom: podkarpackiemu Ewie Marii Leniart i lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi.

Premier podziękował obojgu wojewodom, którzy zostali wybrani do Sejmu, ale zrezygnowali z mandatów i wrócili na swoje urzędy. Podkreślił, że silne państwo to silna administracja centralna i silny samorząd. Mateusz Morawiecki dodał, że oboje wojewodowie wykazali się propaństwowym podejściem, współpracując z samorządami różnych szczebli. "My takich państwowców potrzebujemy, wojewodów, którzy mają wyobraźnię regionalną, wyobraźnię ponadregionalną, wyobraźnię państwową" - powiedział szef rządu.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że dzisiejsza uroczystość dopełnia powołania całego korpusu 16 wojewodów. Jestem przekonany, że z takimi znakomitymi wojewodami będziemy mogli jeszcze lepiej rozwijać region podkarpacki i lubuski - dodał szef rządu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 10 Sty, 2020

    Informacja w sprawie powołania nowego- starego wojewody jest niepełna i niezadawlająca dla wyborców. Nie podaje się bowiem, kto tak zadecydował?, jaka osoba odrzucona i nie wybrana na posła wchodzi w wyniku tego do Sejmu RP?. Wydaje się, że głosujący wyborcy wymagają dokładnych wyjaśnień a nie ogólników i oczywiście przeprosin..

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj