Gen. Tomasz Bąk o napiętej sytuacji w relacjach amerykańsko-irańskich
Fot. ak

Mimo konsekwentnych zaprzeczeń Iranu, coraz więcej źródeł międzynarodowych podaje, że ukraiński samolot pasażerski mógł zostać zestrzelony po starcie z lotniska w Teheranie.  

Jak powiedział w naszym programie gen. Tomasz Bąk, ekspert do spraw bezpieczeństwa w rzeszowskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, w tej chwili można powiedzieć z 95-procentową pewnością, że była to pomyłka irańskich służb obrony przeciwlotniczej. Jak dodaje, ukraiński samolot przelatywał w pobliżu irańskiej fabryki produkującej rakiety i pociski balistyczne ochranianej przez systemy rakietowe, które mogły zagrozić takiemu samolotowi.

Generał Bąk przypomina, że źródłem obecnego napięcia w relacjach amerykańsko-irańskich jest śmierć gen. Sulejmaniego. Jak powiedział nasz gość, był on podejrzewany przez Amerykanów o terroryzm, był istotną osobą w systemie militarnym i państwowym Iranu, nie  był jednak ważną figurą w świecie irańskiej polityki, dlatego irański atak rakietowy może być zaskoczeniem. Jak jednak dodaje generał Tomasz Bąk  miał on bardziej znaczenie polityczne i medialne niż militarne.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 10 Sty, 2020

    Trochę informacji- ogólników Gościa Dnia, które tak naprawdę można dowiedzieć się z wielu mediów, a nawet z wielu portali można uzyskać nawet bliższe szczegóły na ten temat.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj