Kolejna duża podwyżka opłat za śmieci. W Nowej Dębie o 100 %
Fot. W.Piasek

Kolejne gminy podnoszą ceny za odbiór odpadów. Stuprocentowa podwyżka opłat za śmieci dotknie mieszkańców gminy Nowa Dęba.

Wprowadzone od stycznia tego roku stawki wynoszą 19,80 zł. miesięcznie za odpady segregowane i dwukrotnie wyższe za mieszane. Nowe stawki będą naliczane od każdego mieszkańca. Dotychczas ich wysokość zależała od liczby osób w gospodarstwie domowym. W przypadku 7-osobowej lub większej rodziny maksymalna opłata za śmieci segregowane wynosiła 47 zł, natomiast dla osób samotnych 10 zł.

Przyjęte na ten rok stawki mogą być wyższe o 5 zł. dla mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy nie będą kompostować odpadów biodegradowalnych. Zapłacą wówczas po 24,80 zł. Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba podkreśla, że chociaż skala podwyżki jest dla mieszkańców rekordowa, to przyjęte stawki zostały oparte na preferencyjnych warunkach. Było to możliwe dzięki podpisanemu ze Stalową Wolą porozumieniu gmin partnerskich, wyjaśnił Wiesław Ordon.

Nowa Dęba była jedną z pierwszych gmin w Polsce, która rozpoczęła selektywną zbiórkę odpadów. Program segregowania śmieci wdrożono tam w 2003 roku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj