"Prezentki" i "Elektryk" najlepszymi szkołami
Fot. Marcin Kalita

Najlepsze podkarpackie liceum jest w Rzeszowie, a najlepsze technikum w Krośnie. Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych po raz 22. przygotował miesięcznik "Perspektywy".  

Liceum Ogólnokształcące sióstr Prezentek zajęło 36 miejsce . W ostatnich trzech latach liceum sióstr Prezentek utrzymywało się w pierwszej trzydziestce rankingu.

Z kolei  krośnieńskie Technikum nr 5 , specjalizujące się między innymi w takich kierunkach jak informatyka i elektronika - zajęło 15 miejsce w rankingu  Perspektyw. 

Dyrektorki obu szkół podkreślają, że  takie wyniki to  efekt pracy doskonałych nauczycieli oraz ich współpracy z ambitnymi uczniami. 

Twórcy rankingu brali pod uwagę  pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

LO sióstr Prezentek w Rzeszowie - relacja Ewy Niedziałek Szeligi

Technikum nr 5 w Krośnie- relacja Renaty Machnik
 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 31 Paź, 2020
  Nowy ośrodek straży w Rzeszowie
  Nowy ośrodek straży w Rzeszowie
  W północnej części województwa będzie bezpieczniej. Już jutro pracę rozpocznie nowo powstała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3, która swoją siedzibę ma w nowym...
 • 31 Paź, 2020
  Startuje kolejny Budżet Obywatelski
  Startuje kolejny Budżet Obywatelski
  Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone w Głogowskim Budżecie Obywatelskim 2021. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 24 projektów. Wszystkie propozycje mają...
 • 30 Paź, 2020
  Demonstracje w Rzeszowie
  Demonstracje w Rzeszowie
  Fala protestów przelewa się przez Polskę. Niestety forma demonstracji przybrała kontrowersyjną formę. Wulgarne hasła, akty wandalizmu oraz sposób manifestowania powodują...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj