Przy dworcu PKP powstanie Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne
Fot. Marcin Kalita

Plac przy Dworcu Głównym PKP w Rzeszowie i jego okolice czeka poważna modernizacja. Będzie to wspólna inwestycja miasta i Polskich Kolei Państwowych. Na przełomie stycznia i lutego ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

W miejscu obecnego parkingu ma powstać część wypoczynkowa dla podróżnych. Złożą się na nią ławki, klomby kwiatowe i ozdobne oświetlenie. Pod nią zostanie utworzony dwupoziomowy parking podziemny z punktami kasowymi, toaletami i bezpośrednimi wejściami na perony.

To nie koniec planowanej inwestycji. W jej okolicy nieznacznej zmianie ulegnie ruch drogowy. Powstaną trzy nowe ronda: obok budynku ZUS-u przy skręcie w ul. Fredry, u zbiegu pl. Kilińskiego z ul. Bardowskiego i przy ul. Asnyka obok Poczty Polskiej.

- Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty bez zastrzeżeń przy pierwszym podejściu, prace powinny ruszyć jeszcze przed wakacjami – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Koszt budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego szacowany jest na ponad 100 mln zł. Jej zakończenie planowane jest na 2023 rok.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj