"Położna na medal" pracuje w Krośnie
fot. R.Machnik

Najlepsza położna - zdaniem pacjentek - pracuje w Krośnie. Janina Frączek dzięki ogólnopolskiemu głosowaniu otrzymała tytuł "Położna na medal". Pracuje od ponad 30 lat w Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie i nie wyobraża sobie innego zajęcia.

Informację o wyróżnieniu przyjęła z ogromną radością i z dumą, bo uważa, że położna to zawód wykonywany z powołania i miłości do ludzi. Pani Janina wyprzedziła w głosowaniu ponad pięćset swoich koleżanek.   

Konkurs "Położna na medal" zorganizowany został po raz szósty przez Akademię Malucha Alantan. 

Drugie miejsce w konkursie zajęła Ewa Klik z Warszawy, a trzecie Danuta Przybyłko z Dąbrowy Górniczej. Pamiątkowe medale mistrzowskim położnym zostaną wręczone w trakcie uroczystej gali 13 marca w Warszawie. Jutro w popołudniowym Pulsie dnia zaprezentujemy rozmowę z położną na medal z Krosna. 

Podobnie jak w ubiegłych latach, nad kampanią i konkursem, patronat honorowy objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronatów merytorycznych udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja "Rodzić po Ludzku", Stowarzyszenie "Dobrze Urodzeni" oraz Polskie Centrum Edukacji.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj