Trwają ostatnie prace porządkowe na obwodnicy Sanoka
Fot. Archiwum

Obwodnica Sanoka jest prawie gotowa, trwają jeszcze prace porządkowe oraz ostatnie prace wykończeniowe. Wykonawca inwestycji, firma Max Bögl Polska Sp. z o.o. złożyła dziś do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego wniosek o zezwolenie na jej użytkowanie. Po uzyskaniu pozwolenia, nowa trasa zostanie udostępniona kierowcom.

Obwodnica Sanoka przebiega południową stroną miasta, ma długość prawie 7 km. Zaczyna się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 Krosno - Medyka z drogą wojewódzką nr 886 relacji Domaradz - Sanok. Koniec stanowi włączenie obwodnicy do drogi krajowej nr 84, czyli wylotowej ulicy Lipińskiego w kierunku Zagórza.

Trasa posiada parametry techniczne drogi przeznaczonej dla ruchu przyspieszonego o przekroju 2+1. Obwodnica zostanie połączona z innymi drogami za pomocą 4 skrzyżowań jednopoziomowych.

Budowa trasy od ogłoszenia przetargu na projekt trwała pięć i pół roku. Koszt inwestycji wyniósł ponad 207 milionów złotych, inwestycja otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 04 Gru, 2020
  „Budowa Roku Podkarpacia 2019”
  „Budowa Roku Podkarpacia 2019”
  Rozstrzygnięto konkurs „Budowy Roku Podkarpacia 2019”. Organizuje go od 2013 roku Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Jurorzy oceniają zarówno jakość...
 • 03 Gru, 2020
  Marcin Biały po operacji barku
  Marcin Biały po operacji barku
  Hokeista Ciarko STS-u Sanok Marcin Biały przeszedł operację barku. Jestem dobrej myśli, mam nadzieje, że za miesiąc dołączę do drużyny,...
 • 02 Gru, 2020
  Rozbój i groźby karalne
  Rozbój i groźby karalne
  Trzech mieszkańców powiatu sanockiego, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój i groźby karalne. Kilka dni temu silą zaciągnęli...

1 komentarz

 • Observator 07 Sty, 2020

  Tylko niech tą nową obwodnicę Sanoka dokładnie i z głową oznakują i opiszą, bo oznakowanie obwodnicy Strzyżowa pod kątem kierunków i miejscowości pozostawia wiele do życzenia. Np. w trakcie jazdy tą nową drogą na rondzie pojawia się tylko kierunek Jasło i nr drogi do Jasła, a nie ma wskazania co do istotnego kierunku na Krosno. Drugi zjazd z tego ronda to kierunek Lutcza..

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj