Radni Jasła przyjęli budżet na 2020 rok. Burmistrz Ryszard Pabian powiedział, że miasto nadal stawia na inwestycje i rozwój przeznaczając na te cele ponad 26 mln zł pomimo tego, że aż 60 procent planowanego budżetu pochłoną wydatki na oświatę i pomoc społeczną. Coraz większe wydatki ponoszone przez samorządy to efekt ciągle wzrastających kosztów i nakładanych przez państwo obowiązkowych zadań.

Burmistrz nazwał nowy budżet trudnym. Dochody miasta wyniosą blisko 183 mln zł, a wydatki 191 mln zł. Planowany deficyt w wysokości ponad 8 mln zł ma zostać pokryty kredytem komercyjnym, pożyczką z NFOŚ oraz wolnymi środkami w budżecie.

Wśród najważniejszych zadań zaplanowano wydatki na usprawnienie komunikacyjne - 9 mln zł, czyli na budowę mostu na Wisłoce, przebudowę ulic 3-go Maja i Kołłątaja oraz rewitalizację miasta w ramach RPO. Kontynuowana będzie wymiana źródeł ciepła na ekologiczne w domach prywatnych i modernizacja oświetlenia ulicznego. Niemal 5 mln zł pochłonie budowa Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości.

Za przyjęciem budżetu głosowało 15 radnych, trzech było przeciw i trzech wstrzymało się od głosu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj