Wystawa prac Leszka Kuchniaka
fot. Wiesław Gargała

Leszek Kuchniak to jeden z najbardziej znanych i cenionych artystów plastyków w naszym regionie. Urodzony w Żarach koło Żagania jest Absolwent Liceum Plastycznego w Jarosławiu a następnie rzeźby na krakowskiej ASP w pracowni prof. Bandury. Słuchacz Studium Scenografii na tej samej uczelni u prof. Majewskiego.

Uprawia rzeźbę (kameralną, ogrodową), malarstwo, rysunek (również satyryczny). Jest autorem realizacji scenograficznych w Rzeszowie i Tarnowie (np. "Kolędziołki" w reż. H. Rozena w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, "Opowieści rzeszowskie" w Teatrze Maska w Rzeszowie). Jego prace malarskie i rysunkowe zdobiły szereg książek, tomików poezji (np. tomik poezji P. Panka, okładka książki "Brzytwy kata Salingera J. Fąfary), plakatów imprez kulturalnych( święto Paniagi w Rzeszowie).

Dotychczas wziął udział w ok. 120 wystawach zbiorowych i ponad 100 indywidualnych w kraju i zagranicą min. W Limburgu (Holandia 1990), Boca Raton i New Yersey (USA 1995), w Brukseli(2009), Lamii( Grecja), Bohumienie (Czechy). Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Człowiek Roku 1995 wg American Biographical Institute Inc. Odznaczony orderem "Zasłużony dla Kultury Polskiej" Ministra Kultury i Sztuki w 2010 r.oraz brązowym medale Gloria Artis 2015. Uczestnik plenerów malarskich i rzeźbiarskich w kraju i zagranicą.

Wystawa najnowszych prac Leszka Kuchniaka nosi tytuł "Na Święta", została przygotowana przez Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w "Galerii Na Najwyższym Poziomie" w Rzeszowie. Ta sama ekspozycja będzie prezentowana od 10 stycznia w Ośrodku Kultury w Wiśniowej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 359 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj