Nie żyje Marlena Makiel-Hędrzak
Fot. Michał Szarek

We wtorek, 31 grudnia 2019 roku zmarła dr hab. Marlena Makiel-Hędrzak.

Pracowała na Uniwersytecie Rzeszowskim od 1996 roku. Profesor Marlena Makiel-Hędrzak pracowała w Zakładzie Rysunku i Kształtowania Przestrzeni w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Uprawiała działalność artystyczną w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki.

Prezentowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie uczestniczyła w plenerach i sympozjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Publikowała teksty o sztuce oraz wiersze, otrzymywała nagrody i wyróżnienia za twórczość plastyczną.

Marlena Makiel-Hędrzak była redaktorką naczelną rocznika Wydziału Sztuki UR „Warstwy” oraz współpracowniczką kwartalnika „Fraza”. Od dziesięciu lat opiekowała się Galerią na Pięterku w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa UR, gdzie prezentowała prace swoich wychowanków.

Msza święta żałobna za śp. profesor odprawiona zostanie w sobotę, 4 stycznia 2020 roku o godzinie 9:30 w Kościele pod wezwaniem św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30). Różaniec przed mszą świętą zostanie odmówiony o godzinie 9:00

Ostatnią indywidualną wystawę Marleny Makiej-Hędrzak przygotowało Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w kwietniu 2019 roku w siedzibie ICN POLFA - Rzeszów S.A. Ekspozycja nosiła tytuł ‘’Preteksty’’

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj