Szynobusy za prawie 200 mln zł dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej
Podpisanie umowy z producentem szynobusów. Lipiec 2019 fot. archiwum

Zakup taboru dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej będzie kolejnym etapem budowy i modernizacji podmiejskiego transportu szynowego w naszym regionie. W tym roku na podkarpackie tory wyjedzie 10 nowych szynobusów, które kosztowały bez mała 200 milionów złotych. - 120 milionów to środki województwa, resztę stanowi dotacja unijna - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Budowa Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej może liczyć na przychylność Brukseli. - Transport kolejowy zawsze zajmuje u nas pierwsze miejsce - powiedział w rozmowie z naszym reporterem Mirosław Dybowski z Komisji Europejskiej.

W ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej wybudowana zostanie nowa linia z Rzeszowa do portu lotniczego w Jasionce. Zmodernizowane zostaną już istniejące szlaki kolejowe. Wyremontowane zostaną przystanki przy których powstaną parkingi dla samochodów i rowerów.

PKA jest najdroższym w historii projektem realizowanym przez samorząd Województwa Podkarpackiego. Ma być gotowa w 2022 roku. Koszt projektu wynosi około pół miliarda złotych, a jego głównym celem jest odkorkowanie aglomeracji rzeszowskiej.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj