Pożyczki z RPO dla chcących otworzyć własny biznes
fot. pixabay.com

Tylko 0,1(%) wynosi oprocentowanie preferencyjnych pożyczek dla osób, które chcą założyć własny biznes. Jest tak atrakcyjne ze względu na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Z oferty mogą skorzystać mieszkańcy województwa podkarpackiego, zarówno bezrobotni, jak i pracujący, którzy marzą o własnej firmie. Wśród warunków jakiem musi spełnić przyszły przedsiębiorca jest m.in. dobry biznes plan oraz poręczyciel lub inny zastaw majątkowy.

Może wnioskować o maksymalnie 80 tys. zł., a okres spłaty to 84 miesiące z 12-tomiesięczna karencją - wyjaśnia Anna Sobieraj - Dyjak z Kancelarii Finansowej w Rzeszowie, która udziela pożyczek.

Jedną z pierwszych pożyczkobiorców jest Marcelina Lipa, która otworzyła kwiaciarnię w Dębicy i jak mówi, pożyczka była najlepszym rozwiązaniem w jej sytuacji. 25 tys.zł przeznaczyła na remont pomieszczenia i zakup towaru.

Z pieniędzy na inwestycje skorzystać mogą także właściciele małych i średnich firm, te pożyczki są także bardzo nisko oprocentowane i dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Więcej informacji na stronie pozyczkiunijne.bgk.pl.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 08 Kwi, 2020
  Z ziemi włoskiej wrócili na Podkarpacie
  Z ziemi włoskiej wrócili na Podkarpacie
  Na lotnisku w Jasionce wylądował specjalny samolot PLL LOT, który przywiózł 94 Polaków z Mediolanu i Rzymu. W trakcie obsługi...
 • 08 Kwi, 2020
  Mniej wypadków przy pracy
  Mniej wypadków przy pracy
  W ubiegłym roku  nieznacznie zmniejszyła się liczba wypadków przy pracy w województwie podkarpackim.  Jak informuje Główny Urząd Statystyczny nasz region...
 • 07 Kwi, 2020
  Samorząd Ropczyc wspomoże przedsiębiorców
  Samorząd Ropczyc wspomoże przedsiębiorców
  Samorząd Ropczyc przygotowuje propozycje wsparcia dla lokalnej przedsiębiorczości, które mają pomóc w minimalizowaniu strat ekonomicznych w związku z pandemią koronawirusa....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj