50 lat PTTK w Nowej Sarzynie
Fot. Iwona Piętak

Jubileusz 50-lecia istnienia obchodzi w tym roku oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Nowej Sarzynie. Z tej okazji w okolicach Rezerwatu Przyrody "Kołacznia" odbył się, również jubileuszowy, bo 35. zlot przewodników z regionu. Spotkanie było częścią corocznego święta "Dni Kwitnącej Azalii" organizowanego przez PTTK Nowa Sarzyna, Urząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Ośrodek Kultury, Klub Turystyczny "Przygoda" i Klub Imprez na Orientację InOwcy w Łętowni. Współorganizatorem był powiat leżajski. W czasie uroczystości, około sześćdziesięciu osobom wspierającym działalność oddziału wręczone zostały pamiątkowe medale. W tym gronie znalazła się dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów Iwona Piętak. Jak powiedział nam wiceprezes sarzyńskiego oddziału PTTK Jerzy Charysz, oprócz Zlotu do Azalii Pontyjskiej, sztandarową imprezą przygotowywaną przez oddział Towarzystwa jest Noc Świętojańska. PTTK w Nowej Sarzynie liczy ponad pięćdziesiąt osób.

Stanisław Polański z rzeszowskiego Koła Przewodników PTTK uważa, że pasjonatów wędrówek krajoznawczych na Podkarpaciu nie brakuje. W naszym regionie jest 16 oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego, które organizują wyprawy nie tylko dla swoich członków.

W trakcie "Dni Kwitnącej Azalii" zorganizowane zostały zawody rowerowe oraz marsz na orientację, a w części artystycznej odbył się koncert zespołów folklorystycznych i konkurs piosenki rajdowej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj