Od początku wdrażania Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) na Podkarpaciu podpisano łącznie 225 umów na łączną wartość 597,5 mln zł – poinformował PAP dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop.

POWER to program finansowany z budżetu UE, skierowany do osób do 29. roku życia, którzy są bez pracy.

Jak zaznaczył Czop, w ramach programu 84 umowy zostały podpisane na projekty pozakonkursowe z powiatowymi urzędami pracy. Łączna wartość tych projektów to 428 mln. Pozostałe 141 umowy zostały podpisane na projekty konkursowe na łączną wartość 169,5 mln zł.

„Dotychczas w ramach POWER objętych wsparciem zostało prawie 50 tysięcy młodych osób zarówno w projektach konkursowych, jak i pozakonkursowych” - dodał Czop.

Uczestnicy projektów realizowanych w POWER skorzystali m.in. z płatnych staży, szkoleń, bonów na zasiedlenie oraz jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Dyrektor WUP powiedział, że pieniądze zostały przeznaczone również na doposażenie miejsc pracy.

„Każdy uczestnik skorzystał z obligatoryjnie świadczonego poradnictwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy, ponadto dla każdego uczestnika został opracowany Indywidualny Plan Działania” – zaznaczył Czop i dodał, że dzięki wsparciu z POWER i dotacjom na otwarcie działalności gospodarczej na Podkarpaciu powstało około 4,4 tys. nowych firm.

Instytucją zarządzającą Programem Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej na poziomie regionalnym. Środki przeznaczone dla Podkarpacia na realizację projektów z PO WER do 2020 roku to 157 mln euro.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj