Sejmik przyjął budżet województwa na przyszły rok
Fot. Archiwum

Sejmik Województwa Podkarpackiego przyjął budżet na przyszły rok. Projekt zaprezentowany w listopadzie przez marszałka Władysława Ortyla poparło 24 radnych Prawa i Sprawiedliwości i Jan Tarapata z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od głosu wstrzymało się 6 radnych z PSL-u i Koalicji Obywatelskiej.

Wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch przekonuje, że uchwalony budżet będzie sprzyjał rozwojowi naszego regionu. - Będziemy rozwijać kolej aglomeracyjną, będziemy budować Centrum Nauki Łukasiewicz. W planach jest także budowa dróg i chodników oraz wsparcie dla uczelni i renowacji zabytków na Podkarpaciu - powiedział.

Opozycja zwracała uwagę na wysoki deficyt. - Ten deficyt powoduje, że musimy wziąć jeszcze więcej kredytów, z których będziemy realizować inwestycje - mówił Piotr Tomański. Radny Koalicji Obywatelskiej mówił też o trudnej sytuacji szpitali w naszym regionie. Władze województwa mówią, że pod względem deficytu na poziomie 178 milionów złotych Podkarpacie plasuje się mniej więcej pośrodku stawki jeśli chodzi o wszystkie regiony.  

Przegłosowany dziś projekt zakłada dochody na poziomie miliarda 156 milionów,  wydatki mają wynieść miliard 335 milionów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj