XX Krośnieński Konkurs Literacki rozstrzygnięty
fot. pixabay

XX Krośnieński Konkurs Literacki rozstrzygnięty. Młodzi poeci i prozaicy z południowej Polski, którzy zdecydowali podzielić się swoją twórczością, spotkali się w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu.  Wzięło w nim udział 96 osób, które zgłosiły 145 prac – poetyckich i prozatorskich.

Utwory oceniało jury pod przewodnictwem Mariusza Kalandyka – poety i krytyka literackiego,ktory stwierdził,że konkurs adresowany do twórców młodych, ma swój istotny sens. Przygotowuje bowiem do głębokiego rozumienia zajęć pisarskich, uczy nie tylko skupienia i uwagi wobec przeróżnych przejawów życia, ale także każe ćwiczyć rzemiosło: wyczucie konwencji, gatunku, stylu, ich założeń, rygorów oraz cyzelowania zagadek artystycznej dykcji.

          W grupie uczniów szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce  zajęła Karolina Kordyś z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie za wiersz Z pięciu koguta a ja jednym z tych pięciu. W kategorii prozy I nagroda - przypadła Jackowi  Wojnarowskiemu  z ZSP nr 5 w Krośnie za utwór Bardzo, bardzo zmęczony Gargulec.Specjalną nagrodę przyznało Stowarzyszenie Miłośnikow Ziemi Krośnieńskiej, które  uhonorowało nią Angelikę Źrebiec z ZSP nr2 im. Ks. Szpetnara w Krośnie za utwór Krośnieńskie uliczki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj