10 artystów na 10-lecie. Tak Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem obchodzi swoje urodziny.

W  przededniu rocznicy powstania tej placówki otwarto wystawy prezentujące najnowsze wiklinowe projekty  uznanych polskich artystów. To m.in. rzeźba z białej wikliny pt.: "Materia i Światło" krakowskiego  architekta Krzysztofa Ingardena oraz praca z wikliny w różnych kolorach i o różnym splocie zatytułowana "Michałko". To dzieło Anny Carpenter  - plastyk i  architektki wnętrz  z Warszawy prezentujące  jeźdźca na koniu, czyli  bohatera legendy opisanej  w Potopie, który zdobył królewski szwedzki sztandar  .                      

Jak podkreśla dyrektor  Centrum Krystyna Wójcik od początku wiadomo było, że  to  miejsce  ma łączyć  wszystkie środowiska w zagłębiu wikliniarskim oraz przyciągać twórców z całej Polski.
Centrum Wikliniarstwa  jest  placówką wystawienniczo-edukacyjna powołaną 22 maja 2017 roku. W ośrodku można zobaczyć wyplatanie z wikliny na żywo oraz  obejrzeć pokazy wiklinowej mody. Do dzisiaj powstało 17  kolekcji strojów. Najnowsza zostanie zaprezentowana 4 czerwca z okazji corocznego święta wikliny w Rudniku nad Sanem

M.Kornaga.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj