Mniej pociągów na południe Podkarpacia. Urząd: Połączenia są nierentowne
fot. Dariusz Kapała

Podkarpacki Urząd Marszałkowski wyjaśnia, że głównym powodem zawieszenia pociągów do Komańczy i Zagórza jest nikłe zainteresowanie podróżnych, czyli mała rentowność tych połączeń. Przedstawiciele organizacji pozarządowych skrytykowali dziś w Rzeszowie nowy rozkład jazdy pociągów, który obowiązuje od niedzieli.    

Jakub Majewski z Fundacji "Pro Kolej" powiedział, ze rezygnacja z połączeń do Komańczy pogłębia wykluczenie komunikacyjne mieszkańców rejonu bieszczadzkiego. Podkreślił, że pociągi na tych trasach notorycznie odwoływano.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego tłumaczą to brakiem sprawnego spalinowego  taboru kolejowego i wypadkami losowymi jak zderzenie ze zwierzyną leśną. Dodają, że zawieszenie kursów na południu regionu ma charakter czasowy.

W okresie wakacyjnym oferta zostanie poszerzona m.in. o dodatkowe pociągi w relacji Sanok – Medzilaborce. Wskazano też na konieczność utworzenia zintegrowanego transportu kolejowego i autobusowego z wykorzystaniem już istniejącego punktu przesiadkowego z dworcem intermodalnym w Sanoku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

  • Witold 20 Gru, 2019

    A dlaczego zniknęło połączenie chyba o 19:30 do Stalowej Woli? Zbyt duże zainteresowanie?

  • Observator 19 Gru, 2019

    Słusznie- nie przewozić powietrza za pieniądze podatników- Polaków. Jeśli badania i obserwacje wykażą to linie można przecież uruchamiać np. sezonowo i pod taki system dopasować sezonowe rozkłady jazdy. Trudno tu doszukiwać się podtekstów politycznych, chyba, że w zakresie celowego narażenia na straty przewoźnika.

  • johnn 17 Gru, 2019

    W przyszłym roku będą wybory prezydencie i zobaczycie wszyscy że połączenia zostaną przywrócone! Zostaną przywrócone przed wyborami a po wyborach będzie jak zwykle. Będzie olewka obywateli jak zawsze! Dla tego apeluję do mieszkańców podkarpacia, nie dajcie się mamić ekipie rządzącej!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj